7. Charytatywny Rajd Koguta przed nami

Trasa tegorocznej edycji Rajdu Koguta przebiega przez powiat kościański. W naszych rejonach 8 czerwca pojawi się około 2000 zabytkowych pojazdów! Wśród nich pojawią się samochody również z naszych okolic.

Charytatywny Rajd Koguta, organizowany przez Muzeum Motoryzacji w Oławie, odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. Jak co roku, strat imprezy będzie miał miejsce w Oławie. Stamtąd, po odebraniu pakietów startowych, załogi rozpoczną trasę 550 kilometrów przez: Poznań, Piłę, Chojnice, Czersk i Tczew, by 10 czerwca dotrzeć do mety, która przygotowana zostanie w Stegnie (woj. Pomorskie).
Ilość zapisanych załóg pobiła rekord. Już miesiąc przed zakończeniem zapisów do udziału w Rajdzie zgłosiło się ponad 1,5 tys. ekip.
Na koncie Rajdu kwota przekroczyła już 1,5 miliona złotych. W poprzednich latach, zebrane przed i w trakcie imprezy pieniądze, przeznaczone były na wsparcie osób i organizacji charytatywnych z powiatu oławskiego, jednak w tym roku organizatorzy zdecydowali, że połowa pieniędzy przekazana będzie na pomoc 250 potrzebującym dzieciom z całej Polski.

W Rajdzie Koguta udział  będą wziąć mogły pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają min. 20 lat oraz wszelkie inne pojazdy wyprodukowane do roku 1994. Każda z załóg wnosi opłatę startową, która trafia do puli Rajdu.

– Rajd Koguta to przede wszystkim ludzie! Pełni pasji miłośnicy zabytkowej motoryzacji z ogromnym sercem. Nasza impreza nie jest wyścigiem, lecz szansą na przeżycie wspaniałej przygody z całą rodziną. Łączy przyjemne z pożytecznym: świetną zabawę z pomaganiem innym – mówi Tomasz Jurczak, pomysłodawca i organizator Rajdu Koguta. – W zeszłym roku przekazaliśmy na cele charytatywne prawie milion złotych. 

Na uczestników Rajdu czekać będzie szereg zadań do wykonania, konkursów oraz innych atrakcji. Między innymi, każda z załóg będzie miała za cel odwiedziny w jednym z 17stu muzeów związanych z motoryzacją.
Główną atrakcją i zadaniem pierwszego dnia imprezy, po Pit Stopie w Bojanowie,  będzie przejazd wszystkich pojazdów biorących udział w Rajdzie po wyścigowym Torze Poznań. Tam do godziny 22:00 będzie dostępnych wiele atrakcji, również gastronomicznych.

W tym roku w jednym z konkursów nagrodą będzie Wartburg z 1990 roku, przygotowany przez  ekipę z Poleasingowe.pl. Na mecie natomiast na licytację zostanie wystawiony Volkswagen Passat z 1994 roku. Auto przekazane zostało przez platformę aukcyjną Bidcar.pl. W licytacji samochodu oprócz uczestników Rajdu wziąć będzie mógł każdy chętny, który będzie obecny na plaży w Stegnie. Pieniądze uzyskane z licytacji trafią do puli pieniędzy, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

– Zapraszamy nie tylko właścicieli pełnoletnich samochodów do udziału w Rajdzie Koguta, ale również wszystkich miłośników klasyków do kibicowania na jego trasie. Widok ponad tysiąca young i oldtimerów robi niesamowite wrażenie. Prawdopodobnie jest to najliczniejsza taka impreza w Europie – zachęca Tomasz Jurczak.  

Na mecie, w Stegnie, po uroczystym przejeździe przez metę, uczestnicy Rajdu Koguta skierują się na plażę przy zjeździe nr 69, gdzie rozpocznie się finałowe świętowanie, odbędzie się koncert zespołu Video, licytacje oraz konkursy.

Uczestnicy Rajdu pierwszego dnia imprezy pojadą przez powiat kościański. Zapraszamy do wyglądania pięknych, kultowych pojazdów.
Ekipa portalu Kościan112 pojawi się na Starcie Rajdu Koguta 2023 w Oławie oraz będzie obserwować pierwszy etap tej motoryzacyjnej i charytatywnej imprezy. Już 8 czerwca na stronie pojawi się fotorelacja z tych chwil.

Poniżej załączamy link do Hymnu Rajdu Koguta 2023:

https://youtu.be/A13Z4oSt4Mc

Foto: Muzeum Motoryzacji w OławieSprawdź także

Apel o pomoc dla Hani z Nowego Lubosza. Dziewczynka ma za sobą już 18 operacji

Hania Witomska ma zaledwie dwa latka, a przeszła już tak wiele. Poznajcie historię Haneczki. Hania …