25 czerwca, 2024
AktualnościKontaktNa sygnalePomoc

Obywatelskie ujęcie w Nietążkowie. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

3,09 promila alkoholu w organizmie miał kierujący samochodem m-ki Chevrolet. Mężczyzna został ujęty w Nietążkowie przez świadka, który wykazał się postawą godną naśladowania oraz dużą odpowiedzialnością, uniemożliwiając nietrzeźwemu kontynuowanie jazdy oraz powiadamiając Policję, zanim nieodpowiedzialny kierowca zrobił komuś krzywdę.

Do obywatelskiego ujęcia doszło wczoraj (tj. 29 maja br.) około godziny 11:00 w Nietążkowie. Oficer dyżurny kościańskiej komendy został powiadomiony przez zgłaszającego, że ulicami Śmigla porusza się pojazd marki Chevrolet, którego kierujący można znajdować się pod wpływem alkoholu, gdyż nie potrafił on utrzymać prostego toru jazdy. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Po chwili ten sam zgłaszający powiadomił, że ujął mężczyznę w Nietążkowie na skrzyżowaniu ul. Dudycza z ulicą Arciszewskich w Nietążkowie.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierującym był 46-letni mieszkaniec Śmigla. Wykonane badanie trzeźwości wykazało 3,09 promila alkoholu w organizmie.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za co teraz mężczyzna będzie odpowiadać przed sądem.. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat 5, grozi mu wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie kierujmy pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, gdyż narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia a nawet życia.

Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

Foto: Czytelnik Bartek