Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. W pracach jury brał również udział policjant z naszej komendy. Gościem specjalnym był sierż. „Pyrek”, który umilał przedszkolakom udział w konkursie.

Organizatorem Konkursu był Starosta Kościański oraz Dyrektor Przedszkola z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach. W Konkursie wzięło udział 5 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca na szczeblu gminnym, tj. Przedszkole Samorządowe w Czempiniu, Przedszkole Samorządowe w Czaczu , Przedszkole w Racocie, Przedszkole w Starych Oborzyskach oraz Przedszkole Publiczne Łamigłówka w Kościanie W skład jury weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie oraz sponsorzy.

Celem konkursu było pobudzanie aktywności dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie umiejętności świadomego wykorzystania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, rozwijanie umiejętności autoprezentacji grupy, integracja dzieci i nauczycieli z przedszkoli powiatu kościańskiego. Przedszkolaki zaprezentowały swoje drużyny, wykazały się wielką wiedzą o bezpieczeństwie oraz dużą sprawnością fizyczną. Najlepsze okazało się przedszkole w Starych Oborzyskach. W imieniu naszej komendy gratulacje oraz nagrody wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie podinsp. Tomasz Garstecki.

Dodatkową atrakcją była obecność maskotki wielkopolskiej Policji – sierżanta Pyrka, z którym dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie oraz przybić „piątkę”. Nie zabrakło również wspólnych tańców. Przygotował on również dla dzieci słodki upominek, który wraz z odblaskiem otrzymał każdy uczestnik konkursu. Uśmiechów na twarzach dzieci nie brakowało.

Foto: KPP Kościan

Sprawdź także

Apel o pomoc dla Hani z Nowego Lubosza. Dziewczynka ma za sobą już 18 operacji

Hania Witomska ma zaledwie dwa latka, a przeszła już tak wiele. Poznajcie historię Haneczki. Hania …