25 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnale

Pożar maszyny w zakładzie przemysłowym w Przysiece Polskiej (ZDJĘCIA)

Akcja służb trwała blisko 1,5 godziny. W czasie wybuchu pożaru w zakładzie pracowało około 30 pracowników. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Przed godziną 19:00 służby otrzymały zgłoszenie o wybuchu pożaru w zakładzie przemysłowym zajmującym się wytwarzaniem wyrobów metalowych w Przysiece Polskiej (gm. Śmigiel). Po przyjeździe na miejsce zadysponowanych jednostek PSP i OSP stwierdzono, że zapłonęła jedna z maszyn na hali produkcyjnej.  
Wszyscy pracownicy zostali bezpiecznie ewakuowani. Część pracowników podjęła działania zmierzające w celu ugaszenia pożaru, za pomocą gaśnic, dzięki czemu w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów pożar był już w części opanowany. Działania gaśnicze przejęli strażacy. Udało się szybko zlokalizować pożar. Ogień zapłonął w filtrowentylacji wypalarki plazmowej. Strażacy dokonali rozebrania części przewodów wentylacyjnych by wykluczyć ewentualne zarzewie ognia. Nie stwierdzono zagrożenia.
Na miejscu pracowało 8 zastępów straży: 4 zastępy JRG Kościan, 2 zastępy OSP Śmigiel, 1 zastęp OSP Stare Bojanowo oraz 1 zastęp OSP Czacz.  

Foto: JRG Kościan, OSP Śmigiel, Kościan112