Świąteczny Kiermasz Charytatywny dla Oskara w remizie OSP w Kościanie

12 grudnia na sali w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościanie odbył się Kiermasz Świąteczny dla Oskara z Kokorzyna, chorującego na Anomalię Ebsteina. Dochód z wesołego, kolorowego kiermaszu zasili konto zbiórki Oskara na operację serca w USA.  

To kolejna już akcja charytatywna dla chłopczyka. Ta, zorganizowana została przy współpracy ze strażakami. Była wyjątkowa, gdyż w kiermaszu uczestniczył sam Oskar z rodzicami.
Chłopczyk był radosny, żywotny, pełen pozytywnej energii.
– Na pierwszy rzut oka nie widać, że Oskar jest chory. Ale czasem jednak sinieją mu usta i czoło. Jak śpi i wokół jest całkowita cisza, słyszymy szmery w jego sercu – mówią Estera i Piotr Marciniakowie, rodzice Oskara.
Rodzice są też w stałym kontakcie z rodzicami innych dzieci cierpiących na tą samą wadę. Niektóre z nich są już po operacji, która również dla Oskara jest szansą na całkowite wyzdrowienie.
– Jedna dziewczynka w Polsce ma już 5 lat i przeszła operację. Po niej funkcjonuje zupełnie normalnie, biega i jeździ na rowerze – mówi Estera Marciniak. – Dlatego jak tylko dowiedzieliśmy się o możliwości operacji z forów internetowych, postanowiliśmy zawalczyć.
Akcje takie jak jarmarki, morsowanie itp. są bardzo mile widziane, ponieważ wiążą się z zasileniem zbiórki o większą kwotę. Ważny jest jednak każdy, nawet najmniejszy datek, co podkreślają rodzice Oskara.

Na kiermaszu w strażnicy można było zakupić ciasta, ozdoby świąteczne, książki, maskotki czy balony, a także kawę i herbatę. Nie zabrakło innych atrakcji. Podczas trwającej do godziny 18:00 akcji przygrywał dj, dzieci mogły spotkać się ze świętym Mikołajem, wystąpił zespół mażoretek „Rytmix”. Na tyłach remizy każdy chętny mógł obejrzeć sprzęt strażacki, rozstawiony specjalnie na czas kiermaszu. Ponadto od rana do godziny 14:00 prowadzono zbiórkę złomu. Tak, jak dochód z kiermaszu, pieniądze z jego sprzedaży zasilą konto Oskara.
Podczas kiermaszu zebrano: 5 675 zł. Do uzbierania pełnej kwoty brakuje niecałe 400 tys. złotych.
Link do zbiórki Oskara z Kokorzyna:
https://www.siepomaga.pl/serce-oskara
Foto: Kiermasz Charytatywny dla Oskara

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …