25 maja, 2024
AktualnościPomoc

Zwierzakobus – pomoc dla Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt

Jeszcze 1 dzień trwa konkurs, w którym do wygrania jest 5 zwierzakobusów. Pomóżmy wygrać jeden z nich Schronisku w Gaju. Wystarczy 1 złotówka!

Fundacja oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju mieści się w Śremie. Co roku trafia do niego około 600 zwierząt. Dla 95% z nich udaje się znaleźć nowy dom. Do tego czasu zwierzęta mają zapewnione miejsce, opiekę, pożywienie. W schronisku działa zespół interwencyjno-prewencyjny, czyli pracownicy oraz wolontariusze, którzy dbają o zwierzęta przed i po adopcji a także reagują w przypadkach złego traktowania zwierząt, także gdy w jego wyniku, w uzasadnionych przypadkach, cierpiące zwierzę trzeba odebrać i przewieźć do schroniska.  
Ponadto prowadzona jest działalność edukacyjna, organizowanie spotkań czy akcji. Przykład to prowadzona od lat inicjatywa „Przyjdź się Przytul”, która ma za zadanie kształtować podstawy prawidłowego traktowania zwierząt, przedstawiać zasady bezpieczeństwa oraz przedstawiać działalność Schroniska.
Schronisko w Gaju działa więc na kilku obszarach. Zarówno pomagając zwierzętom które trafiają pod jego opiekę, a także zapobiegając sytuacjom zagrażającym przyjaciołom człowieka.

Schronisko bierze udział w konkursie, w którym nagrodą jest 1 z 5 zierzakobusów. Zasady są proste – liczy się jak największa ilość wpłat (nawet 1 zł), na konto skarbonki założonej przez Schronisko. W ten sposób, można pomóc pracownikom i wolontariuszom Schroniska w pełnieniu ich misji niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom.
Do zakończenia konkursu pozostał 1 dzień i 10 godzin!
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym w poniższym linku. Przesyłamy także link do skarbonki konkursowej na zwierzakobus.

https://youtu.be/5VljOkJyMhY
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/zwierzakobusdlagaju