„III Motocyklowy Rajd Niepodległości” (ZDJĘCIA I FILMY)

W dniu 11 listopada odbył się Rajd Niepodległości zorganizowany przez Grupę Motocyklową „Wind Wolves”, zaprzyjaźnione Grupy Motocyklowe pod patronatem Urzędu Miasta Śmigiel.

Od godziny 8:30 na Placu Targowym rozpoczynała się zbiórka motocyklistów, chcących wziąć udział w Rajdzie upamiętniających wydarzenia sprzed 103 lat. Około godziny 10:00 z miejsca Startu wyruszył pierwszy motocykl. Po poczęstunku, składającego się z kawy, ciast i rogali, uczestnicy ruszyli w trasę mierzącą „103 kilometry na 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości”. Przejazd miał miejsce przez miejscowości: Śniaty, Wielichowo , Kamieniec, Konojad, Kościan, Czempiń i Krzywiń, by zakończyć Rajd ponownie w Śmiglu.  Motocykliści zatrzymywali się w poszczególnych miejscowościach, by upamiętnić pamięć bohaterów poległych za Niepodległość Polski. Szczególnym w tym roku miejscem była miejscowość Konojad, w której to niedawno powstał piękny mural, będący pamiątką wydarzeń sprzed ponad wieku. W tej właśnie wsi, na motocyklistów czekało powitanie oraz poczęstunek.
Około godziny 15:00 uczestnicy Rajdu zjechali na metę. Po dotarciu na miejsce zostali ugoszczeni ciepłym posiłkiem w Klubie Motocyklistów z Grupy Motocyklowej Wind Wolves.

Rajd przebiegł w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Pogoda, jak na listopad, dopisała.
Na starcie oraz mecie Rajdu, uczestnicy mogli wrzucać dobrowolne datki do umieszczonych na stanowisku na Placu Targowym, oraz w Klubie Wind Wolves skarbonek Marysi Drożdżyńskiej z Brenna. Członkowie Grupy po raz kolejny wsparli zbiórkę małej Marii, by wspomóc jej rodzinę w zbiórce na lek, ratujący życie i zdrowie Marysi.  W sumie udało się zebrać kwotę 1 839,90 zł, które trafią na konto zbiórki dziecka. Dzięki bezinteresownej pomocy motocyklistów, mała Maria zbliża się do osiągnięcia celu – podania leku. Z początkowych 9,5 miliona złotych, do zebrania, na ten moment, pozostało:  292 395,71 zł.


Sprawdź także

Droga Krzyżowa w Śmiglu – fotorelacja

Tegoroczna Droga Krzyżowa odbyła się 31 marca po mszy świętej o godzinie 17:00. Wierni uczestniczyli …