Rajd rowerowy z powiatem – wspólnie, mimo niepogody (ZDJĘCIA)

Zorganizowany w sobotę przez Starostwo Powiatowe w Kościanie rajd rowerowy przez dwa powiaty: kościański i leszczyński, ukończyło 40 uczestników.

Na rajd zapisało się 80 uczestników, lecz ze względu na warunki pogodowe, udział w nim wzięło 40 nieustraszonych rowerzystów. Ubrani przeciwdeszczowo, pokonali nieco zmienioną trasę rajdu, który zakończył się w Starym Bojanowie.

Przy kościańskim basenie z uczestnikami przywitał się starosta Henryk Bartoszewski. Podziękował on wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w akcji.
Pierwotna trasa, która prowadzić miała przez miejscowości: Widziszewo, Starą Przysiekę Drugą, Gniewowo, Wonieść, Jezierzyce, Chełkowo, Karmin, Popowo Wonieskie, Sulejewo, Górkę Duchowną i Sierpowo do Starego Bojanowa (ponad 30 kilometrów), ze względu na deszczową pogodę została skrócona. Decyzję podęto już na starcie. Ostatecznie rowerzyści przejechali przez: Widziszewo, Starą Przysiekę Drugą, Wonieść, Karmin, Popowo Wonieskie, Sulejewo, Górkę Duchowną, Sierpowo, kończąc trasę w Starym Bojanowie.

Na mecie w sali wiejskiej czekała na śmiałków zupa gulaszowa i ciasto. Ponadto każdy z uczestników rajdu otrzymał odblaskową opaskę na rower oraz odblaskowe naklejki.
Wśród rowerzystów rozlosowano również nagrody niespodzianki, takie jak: odzież czy akcesoria rowerowe.

FOTO: Starostwo Powiatowe w Kościanie.Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …