Przejechała 20 kilometrów pod prąd na drodze ekspresowej

85-letnia mieszkanka gminy Czempiń jechała pod prąd na drodze ekspresowej S5, stworzyła ogromne zagrożenie dla prawidłowo jadących kierowców.

Do zdarzenia doszło na Kościńskim odcinku drogi S5, 19 września (w niedzielę) około godziny 17:20.
Kierowcy jadący „piątką” powiadomili policję o jadącym pod prąd z dużą prędkością Fordzie Focusie. Na szczęście kierowcom udało się ratować od zderzenia z samochodem jadącym nieprawidłowo, co zostało udokumentowane na filmach z kamer samochodowych, które już pojawiły się w Internecie.
Kierująca przejechała około 20 kilometrów pod prąd, zanim zatrzymała ją kościańska policja. Okazało się, że kierującą jest 85-letnia mieszkanka Czempinia, która na węźle Czempiń pomyliła wjazd ze zjazdem drogi ekspresowej. Podjęła decyzję, by jak najszybciej znaleźć kolejny zjazd, w związku z czym jechała ze znaczną prędkością.

  • Kierującą zatrzymano i bezkolizyjnie skierowano na pobliski MOP. Zatrzymano prawo jazdy kierującej. Prowadzimy postępowanie wyjaśniające w tej sprawie – informuje asp. Mariusz Wojciechowski, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

85-latce za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi grzywna a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Nagranie zdarzenia pochodzi z kanału „Docent”.

Sprawdź także

13 października – Dzień Ratownictwa Medycznego

Bezpiecznych akcji i szczęśliwych powrotów. Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego składamy najszczersze życzenia siły, wytrwałości …