Kościańscy policjanci dostali prezent. Od kogo?

Sześć toreb wyposażonych w podstawowy sprzęt służący do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej trafiło do m.in kościańskich policjantów. To prezent, którego fundatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. Kolejne 30 sztuk dotarło do komend w Gostyniu, Rawiczu, Lesznie, Wolsztynie i Grodzisku Wlkp.

W dniu 16 września br. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli między innymi dyrektor ośrodka Jarosław Sobczak wraz z swoim zastępcą, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Sławomir Glapiak oraz kadra kierownicza pięciu pobliskich komend powiatowych. Spotkanie odbyło się w ramach trwających Dni Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS.

Podczas spotkania dyrektor WORD wraz z wicemarszałkiem wręczyli przedstawicielom Policji torby wyposażone w podstawowy sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Fundując tego typu prezent ofiarodawcy podkreślili rolę policjantów na miejscu zdarzeń, którzy często jako pierwsi docierają do osób poszkodowanych i wobec tego ich wyposażenie przedmedyczne jest niezbędne.

Torby zawierają między innymi bandaże, opaski uciskowe, gazy jałowe, plastry, kołnierz usztywniający, worek ambu, koce termoizolacyjne, środki dezynfekujące. Prezenty ufundowane przez WORD w Lesznie trafiły do policjantów z Leszna, Gostynia, Rawicza, Kościana, Wolsztyna i Grodziska Wielkopolskiego.

Źródło: KMP Leszno

Sprawdź także

13 października – Dzień Ratownictwa Medycznego

Bezpiecznych akcji i szczęśliwych powrotów. Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego składamy najszczersze życzenia siły, wytrwałości …