Pożar w Przysiece Polskiej – do wybuchu doszło w kotłowni

Ogień zapłonął w budynku biurowym dziś, w godzinach porannych. Po ewakuacji pracowników wezwano straż pożarną.

Dziś (21 września), o godzinie 7:44 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednej z firm znajdujących się z Przysiece Polskiej.
Zadysponowano dwie jednostki PSP Kościan oraz OSP Stare Bojanowo i OSP Czacz. Akcję wspomagano również drabiną z Leszna, ponieważ ta będąca na wyposażeniu kościańskich strażaków jest obecnie na przeglądzie.

– W pomieszczeniu panowało silne zadymienie, dlatego strażacy weszli do środka zaopatrzeni w sprzęt ochronny dróg oddechowych. Podali prąd wody na palące się elementy, a były to kartony, drewno i inne odpady znajdujące się wokół pieca. Nadpaleniu uległy także elementy instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Stopiły się m.in. plastikowe rury, co jednak pomogło, gdyż woda, która się z nich wydostała częściowo ugasiła ogień, a strażacy dogasili pozostałe elementy – informuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP Kościan.

Po ugaszeniu ognia strażacy przewietrzyli za pomocą wentylatora całe pomieszczenie kotłowni. Spalone elementy zostały wyniesione poza budynek i zalane wodą. Następnie strażacy sprawdzili cały budynek w celu ustalenia, czy nie ma obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono go.
Po tych czynnościach strażacy zakończyli działania. Trwały one około godziny.
Na szczęście nikomu nic się nie stało.

FOTO: KP PSP Kościan


Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …