24 lipca, 2024
AktualnościNa sygnale

Sprawca kradzieży zatrzymany

Kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w styczniu i marcu ukradł po kilka pakietów papierosów. Sprawca działał w sklepach na terenie Kościana. Łączna wartość strat wyniosła ponad 1400zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W styczniu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradziezy kilku pakietów papierosów. Do kradziezy doszło w sklepie działąjącym na terenie Kościana. Wartość strat wyceniono na ponad 700zł. Policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa.

Kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży papierosów otrzymaliśmy kilka dni temu. W minioną środę obsługa sklepu wielkopowierzchniowego działającego na terenie Kościana zawiadomiła nas o kradzieży kilku pakietów papierosów. Również w tym wypadku wartość strat wyceniono na ponad 700zł. Sposób działania złodzieja wskazywał, że kradzieży mógł dokonać ten sam sprawca który działał na terenie miasta już w styczniu.

Analiza zebranych dowodów doprowadziła do 31-letniego mężczyzny. Nasi kryminalni zatrzymali go w piątek (26.03.) w Poznaniu. Dzień później, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mieszkaniec powiatu poznańskiego usłyszał zarzuty kradzieży do których się przyznał. Teraz może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

Źródło: KPP w Kościanie