25 czerwca, 2024
Aktualności

Dzień Dziecka z Sierżantem Pyrkiem w Szkole Podstawowej w Bonikowie

Sierż. Pyrek wraz z policjantką zajmującą się profilaktyką kontynuują spotkania z najmłodszymi. Tym razem z wizytą udali się do Szkoły Podstawowej w Bonikowie, gdzie odbywał się festyn z okazji Dnia Dziecka, aby tuż przed zbliżającymi się wakacjami, porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa i czyhających zagrożeniach.

Wczoraj (tj. 3 czerwca br.) Policjantka Zespołu ds. Nieletnich i Patologi oraz Sierżant Pyrek spotkali się z  uczniami klas 1-8, podczas festynu szkolnego w Bonikowie zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Dzieci miały do wykonania szereg zadań związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Przy policyjnym stanowisku z ciekawością wysłuchały prelekcji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aby zaliczyć zadanie, uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących poruszania się po drodze pieszo, hulajnogami oraz innymi urządzeniami. Swoje stoisko przygotowała również Państwowa Straż Pożarna w Kościanie, gdzie uczestnicy ćwiczyli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W nagrodę za uważne i aktywne uczestniczenie w zadaniach sierżant Pyrek przygotował dla wszystkich specjalne drobne upominki odblaski, zakładki i wiele innych. Przybitych „piątek”, „żółwików”, przytuleń i śmiechów nie było końca. Na pamiątkę tej radosnej wizyty, szeroko uśmiechnięte dzieci wykonały sobie wspólne zdjęcie z sierż. Pyrkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *