25 maja, 2024
AktualnościNa sygnale

Krótko po otrzymaniu zgłoszenia policjanci odzyskali skradzione auto

Kilkanaście minut po otrzymaniu od pokrzywdzonego zgłoszenia o kradzieży samochodu Renault Master, do jakiej doszło w Kościanie, policjanci odzyskali skradziony pojazd. Warte około 29 tys. złotych auto wróciło do właściciela, a zatrzymany w nim 26-latek z gminy Kościan usłyszał zarzuty kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w piątek (tj. 10 maja br.) w godzinach nocnych w Kościanie. Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży dyżurny policji od razu przekazał informację patrolom pełniącym służbę, które rozpoczęły poszukiwania utraconego auta. Kilkanaście minut później na ulicy Gostyńskiej w rejonie ronda policjanci zatrzymali pojazd.

Za kierownicą skradzionego Renault Mastera siedział 26-letni mieszkaniec gminy Kościan. Funkcjonariusze w rozmowie wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Okazało się, że był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 2,14 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zwrócili odzyskany pojazd wartości około 29 tys. złotych prawowitemu właścicielowi, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz o dalszym jego losie zdecyduje Sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *