25 maja, 2024
AktualnościNa sygnale

107 km/h w terenie zabudowanym to zdecydowanie za szybko

41-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego rażąco zlekceważył przepisy drogowe jadąc 107km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50km/h. Za swoją brawurę i lekkomyślność został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych, a także zatrzymane zostało mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce 13 maja br. około godziny 17:10 w Krzywiniu na ul. Śremskiej. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów w terenie zabudowanym, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot, którego kierujący znacznie przekroczył obowiązujące ograniczenie prędkości. Wykonany pomiar wykazał, że 41-letni kierujący w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał z prędkością aż 107km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 1500 zł, a także na jego „konto dopisali” 13 punktów karnych. Następne spotkanie z mundurowymi w podobnych okolicznościach w okresie 2 lat, skutkować będzie dwukrotnym zaostrzeniem kary w związku z recydywą. Jeżeli kierowca w okresie najbliższych trzech miesięcy zlekceważy utratę prawo jazdy i zdecyduje się wsiąść za kierownicę pojazdu, okres zatrzymania prawa jazdy ulegnie natychmiastowemu wydłużeniu do 6 miesięcy.

Przypominamy:

Jak wynika z policyjnych statystyk to właśnie prędkość jest główną przyczyną poważnych wypadków drogowych, w których ginie najwięcej osób. Nie warto ryzykować. Zwolnij!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *