25 czerwca, 2024
AktualnościKontaktKulturaSport

Gra miejska „Kryptonim Wolność” już 7 października

Wielkimi krokami zbliża się XII edycja kościańskiej Gry Miejskiej. Organizatorzy zapraszają do zapisów.

Rozgrywka odbędzie się 7 października 2023 roku. Data tegorocznego wydarzenia nawiązuje do ogłoszenia przez Radę Regencyjną w dniu 7 października 1918 r. niepodległości Polski (Królestwa Polskiego).
Ten akt był tak odważny i zuchwały jak akcja „Kryptonim Wolność” przeprowadzona przez naszych młodych Kościelniaków z Rezerwy Skautowej w nocy z 29 na 30 grudnia 1918 r. gdy rozbroili niemiecki garnizon bez oddania jednego wystrzału.

Grę, która odbędzie się na terenie całego miasta, przeprowadzą rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia im. „Kościańskiej Rezerwy Skautowej”, grupy Artyleria z Poznania oraz innych grup rekonstrukcyjnych. W jej ramach uczestnicy będą wykonywać różnorodne zadania i wypełniać misje wraz ze swoimi „towarzyszami broni”. Gra miejska to doskonały sposób na naukę, zabawę i wspólne spędzenie czasu.

Zaproszeni do udziału są młodsi i ci starsi. Organizatorzy zapraszają do łączenia się w drużyny 5-8 osobowe i rejestrację pod linkiem:
https://gramiejska.koscian.pl/rejestracja/

Gra Miejska „Kryptonim Wolność” realizowana jest ze środków publicznych pozyskiwanych od partnerów: Urząd Miejski Kościana, Gmina Kościan, Powiat Kościański, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.