Apel o pomoc dla Hani z Nowego Lubosza. Dziewczynka ma za sobą już 18 operacji

Hania Witomska ma zaledwie dwa latka, a przeszła już tak wiele. Poznajcie historię Haneczki.

Hania jest trzecim dzieckiem swoich rodziców. Nic nie wskazywało na to, że będzie chora, jednak w 27 tygodniu ciąży okazało się, że jest inaczej. Dziewczynka urodziła się z szeregiem poważnych schorzeń.
Cierpi na wodogłowie, rozszczep  kręgosłupa, przepuklinę oponowo rdzeniową, refluks żołądka i przełyku, ponadto oczopląs, padaczkę oraz zespół Arnolda Chiariego II. Pierwszy poważny zabieg przeszła już w drugiej dobie swojego życia.

Hania do tej pory w swoim krótkim życiu przeszła 18 operacji, założenie zastawki komorowo-przedsionkowej, założenie sondy, PEG-a, a nawet sepsę, więc oddziały OIOM i intensywnej terapii stały się jej domem. To jednak nie koniec strasznych diagnoz. Lekarz wykrył w małej główce Hani torbiele i krwiak.

Każdy dzień Hani i jej rodziców stał się walką o życie dziewczynki. Po szeregu inwazyjnych operacji, zabiegów i przebytym udarze z Hanią nie ma żadnego kontaktu, leży nieruchomo i nie otwiera oczu. Mała dziewczynka nie oddycha i nie je sama.

Nie sposób opisać ogromu strachu, bólu i trudu, jaki przyszło dźwigać rodzinie z Nowego Lubosza.
Jedyne marzenie rodziców dwuletniej Hani to odebranie od niej cierpienia. By tego dokonać, walczą każdego dnia razem ze swoją córeczką.

Można wspomóc leczenie Hani oraz trudy jej rodziców poprzez wsparcie zbiórki założonej na portalu siepomaga.pl: 

https://www.siepomaga.pl/hanna-witomska

Foto: Archiwum rodzinySprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …