25 czerwca, 2024
AktualnościKontaktKulturaPomocSport

„Wiosna na Placu Targowym” – podsumowanie + fotorelacja

W dniach 21-23 kwietnia odbyła się „Wiosna na Placu Targowym”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.

Trzydniowa śmigielska impreza, zorganizowana przez Centrum Kultury w Śmiglu, Burmistrz Śmigla oraz Team Fundację, obyła się po raz drugi. W tym roku, ponownie cieszyła się sporym zainteresowaniem.

W ramach Foodstivalu przybyli na miejsce goście mogli skosztować potraw i deserów z różnych krańców świata. W sobotę Plac Targowy charytatywnie dla Antosia zapełniły starsze i nowsze pojazdy, a każdy z nich był wyjątkowy.
W konkursie a najstarszy samochód wygrała Syrenka 104 z 1966 roku. Najstarszy motocykl, którego właściciel odebrał wyróżnienie to SHL z 1954 roku. W kategorii „najciekawsze auto” nagrodę przyznano właścicielowi Cryslera C300. Gratulujemy!
W konkursie na jedzenie ostrego burgera, w którym udział wzięło czworo śmiałków, zwycięstwo odniósł Maciej Kryssmann, dla którego konkurs, jak się okazuje, nie był wyzwaniem:
–  Myślę, że następnym razem przygotowujący burgera powinni się bardziej postarać. Nastraszono nas, a okazało się to “małym piwkiem”. Było pikantne, ale nie ostre, jadłem już ostrzejsze rzeczy. Troszkę się zestresowałem, więc pewnie czas mógł być nieco lepszy – opowiada zwycięzca.
Gratulujemy wytrzymałych podniebień!

Sobota zakończyła się koncertem zespołu Blues Happens, by powitać niedzielę dniem artystycznym, w towarzystwie utalentowanych mażoretek, których występy podziwiać można było od godziny 14:00.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzeciego dnia „Wiosny na Placu Targowym”. Zdjęcia z poprzednich dni zabawy dostępne są w naszym poprzednim artykule:
https://koscian112.pl/2023/04/23/foodstival-i-zlot-motoryzacyjny-w-smiglu-zdjecia/