14 kwietnia, 2024
AktualnościKulturaPomoc

Foodstival i zlot motoryzacyjny w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Od piątku w Śmiglu trwa “Wiosna na Placu Targowym”. Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem, a foodstival przyciągnął mnóstwo osób. Odbył się też zlot motoryzacyjny. Impreza potrwa jeszcze w niedzielę, więc to ostatnia okazja, by skorzystać z atrakcji.


Wiosnę na Placu Targowym rozpoczął Foodstival, który trwa od piątku do niedzieli. Food trucki szybko zaczęły przyciągać miłośników tego typu kulinariów. A wybór był spory, od kebabów, burgerów, frytek, po lody i inne słodycze. Więcej atrakcji czekało w sobotę. O godzinie 15.00 rozpoczął się zlot motoryzacyjny, a na placu pojawiły się zarówno stare, kultowe samochody, jak fiaciki, syrenki, polonezy, jak i nowiutkie, błyszczące maszyny. Przyjechało też sporo motocyklistów.

O 16.00 rozpoczął się za to pierwszy w Śmiglu konkurs na jedzenie ostrego burgera. W rywalizacji udział wzięło czworo śmiałków. Najlepszy okazał się Maciej Krysmann, który z ostrością nie ma żadnego problemu. – Myślę, że następnym razem przygotowujący burgera powinni się bardziej postarać. Nastraszono nas, a okazało się to “małym piwkiem”. Było pikantne, ale nie ostre, jadłem już ostrzejsze rzeczy. Troszkę się zestresowałem, więc pewnie czas mógł być nieco lepszy – opowiada zwycięzca.

Na koniec drugiego dnia na scenie zaprezentował się zespół Blues Happens. Podczas imprezy zbierano też pieniądze dla małego Antosia zmagającego się z mastocytozą.

Tekst Piotr Pewiński / ekoscian.eu