Celnicy zatrzymali ponad 13 ton tytoniu. Krajalnia tytoniu działała w Lesznie

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu w Lesznie. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na miejscu zatrzymali 6 osób oraz zabezpieczyli 13 450 kg suszu tytoniowego i 155 kg tytoniu do palenia.

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zlikwidowali w Lesznie nielegalną krajalnię tytoniu. Na miejscu zatrzymali 6 osób, które znajdowały się na terenie fabryki.

W trakcie przeszukiwania hali magazynowej oraz pojazdów znajdujących się w jej pobliżu funkcjonariusze zabezpieczyli 13 450 kg suszu tytoniowego, 155 kg tytoniu do palenia, maszynę do cięcia tytoniu oraz urządzenia służące do jego obróbki.

Wobec zatrzymanych osób zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozoru policyjnego, a wobec 5 z nich zakaz opuszczania kraju.

„Za nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych zatrzymanym grozi grzywna albo kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.” – mówi Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Urzędu Celno – Skarbowego w Katowicach

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …