Wielkanocny kiermasz dla Antosia [ZDJĘCIA]

W dzisiejszą sobotę na targowisku w Kościanie odbył się pierwszy z zapowiadanych kiermaszów świątecznych dla Antosia Bartkowiaka. Pogoda dopisała, więc palmy, ozdoby świąteczne i ciasta rozchodziły się w mig.

Ekipa wolontariuszy chętnych do angażowania się w akcje zbiórek dla 2-letniego Antosia chorującego na mastocytozę jest duża. Niestety z 10-osobowej grupy nie wszyscy mogli się stawić dziś na targu, bo kilka osób zmogła choroba. Zabrakło również tym razem Antosia i jego mamy, gdyż także ulegli sezonowej infekcji. Rąk do pracy jednak i tak nie brakowało.

Był to już w sumie kolejny kiermasz dla Antka i jak zawsze panowała na nim radość i energia. Tym razem poza tradycyjnymi ciastami, zabawkami i maskotkami, można było zakupić także palmy i świąteczne ozdoby. Wszystkie ręcznie wykonane przez wolontariuszy zgromadzonych wokół Grupy Facebookowej dla Antosia, a także podarowane przez osoby z zewnątrz. Cieszyły się one dużą popularnością, do tego dziś dopisała w końcu słoneczna, wiosenna pogoda. To sprawiło, że kiermasz trwał od godziny 8.00, a zakończył się przed 13.00.

Największe zainteresowanie jak zawsze wzbudzała domowa grochówka, która wyprzedała się jako pierwsza. O godz. 10.00 jedna z pań dostarczyła natomiast świeże, domowe pączki pieczone z samego rana. Postanowiła z własnej inicjatywy je upiec, kiedy dowiedziała się o akcji.

Cały dochód ze sprzedaży dzisiejszego kiermaszu zasili konto Antosia. Kwota zostanie przeliczona jeszcze dziś. A na tym nie koniec, ponieważ jutro, czyli w niedzielę wolontariusze będą sprzedawać ciasta przed kościańską farą po mszach świętych. Oficjalna zbiórka dla Antosia: www.siepomaga.pl/antek-bartkowiak.

Tekst Milena Waldowska/ Koscianiak.pl

Sprawdź także

Droga Krzyżowa w Śmiglu – fotorelacja

Tegoroczna Droga Krzyżowa odbyła się 31 marca po mszy świętej o godzinie 17:00. Wierni uczestniczyli …