Otwarto oferty na Rynek. Są chętni na dokończenie prac

Cztery oferty wpłynęły na ogłoszony przez Urząd Miejski Kościana przetarg na dokończenie przebudowy Rynku i ulicy Wrocławskiej w Kościanie. Teraz miasto musi przyjrzeć się złożonym ofertom i wybrać wykonawcę.

Co ciekawe, złożone oferty mają duży rozrzut jeśli chodzi o deklarowaną cenę wykonania usługi. Najtańsza oferta wynosi blisko 3,6 mln zł. Drugi z kolei wykonawca proponuje 4,2 mln zł, natomiast trzeci i czwarty ponad 7,7 mln zł. Trzy firmy zadeklarowały gwarancję na wykonane roboty budowlane na 72 miesiące, a jedna na 60 miesięcy.

Pomimo tak dużej rozbieżności cenowej, wszystkie oferty i tak są powyżej przeznaczonej przez miasto na realizację kwoty, która wynosi 2,9 mln zł. Najtańsza oferta nie odbiega jednak znacznie od założeń miasta. Pytanie tylko skąd aż takie rozbieżności za tą samą usługę. Przypomnijmy, że zakres zamówienia obejmuje m.in. dokończenie nawierzchni drogowej z kostki i płyt granitowych, wykonanie obudowy granitowej schodów, pochylni do ratusza z balustradami i poręczami, obudowę granitowo-drewnianą fontanny wraz z montażem dysz, budowę oświetlenia ulicznego wraz z iluminacją budynku ratusza, budowę montaż monitoringu, małej architektury oraz wykonanie oznakowania tymczasowej organizacji ruchu.

Firma, która deklarowała najniższą cenę to PB Haus Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna. Dwie pozostałe są z Leszna i z Kościana, a czwarta to duża spółka Strabag z siedzibą w Pruszkowie. Ta ostatnia zadeklarowała jednak najwyższą kwotę. Teraz miasto przyjrzy się ofertom pod względem formalnym i będzie podejmować dalsze decyzje.

Tekst/foto: Milena Waldowska/Kościaniak.pl

Sprawdź także

Droga Krzyżowa w Śmiglu – fotorelacja

Tegoroczna Droga Krzyżowa odbyła się 31 marca po mszy świętej o godzinie 17:00. Wierni uczestniczyli …