AKCJA „TRZEŹWY PORANEK” na drogach powiatu

W poniedziałek policjanci kościańskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” ukierunkowane na ujawniania i zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców. Podczas działań skontrolowano wielu kierowców, z których trzech – jak wykazały badania – zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Podczas działań „Trzeźwy poranek”, które zostały przeprowadzone 30 stycznia br. w godzinach porannych, w krótkim odstępie czasu zatrzymano, aż trzech kierowców, u których alkomat wykazał zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do pierwszego zatrzymania doszło ok. godz. 09:25 w Głuchowo, 41-letni mieszkaniec gminy Czempiń, kierował pojazdem marki Renault będąc w stanie po użyciu alkoholu tj. 0,24 promila alkoholu w organizmie. W tym samym miejscu ok. godz. 09:40, 42-letni mieszkaniec gminy Oborniki, kierował pojazdem marki Scania, będąc w stanie nietrzeźwości tj. 0,6 promila alkoholu w organizmie. Zaledwie 5 minut później zatrzymany do kontroli 63-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, kierował pojazdem marki MAN z naczepą, będąc w stanie po użyciu alkoholu tj. 0,20 promila alkoholu w organizmie. Każdy z kierujących poniesie konsekwencje prawne odpowiednie do wysokości stężenia alkoholu w organizmie.

U każdego z tych kierowców alkohol, znajdujący się w wydychanym powietrzu, był wynikiem spożywania napojów alkoholowych dzień wcześniej. Kierowanie na tzw. ,,kacu” nie zwalnia nas z odpowiedzialności, ale może wprowadzić w błąd kierującego, który z pozoru czuje się dobrze, a w jego organizmie nadal znajduje się alkohol. Będąc kierowcą zawodowym, a nawet prywatnie warto zainwestować w alkomat, który powinien być legalizowany, aby mieć pewność co do stanu swojej trzeźwości i uniknąć problemów.

Nie masz pewności, czy twój stan pozwala na prowadzenie pojazdu? Nie wsiadaj za kierownice pojazdu lub roweru! Nawet niewielka ilość alkoholu sprawia, że nasza zdolność reakcji i umiejętności prowadzenia spada.

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …