Pomoc dla Janusza Sikory z Kościana

Janusz Sikora, mąż, ojciec, brat i dziadek ma 58 lat. Od ośmiu miesięcy dzielnie walczy z nowotworem złośliwym mózgu

Janusz Sikora prowadził normalne, zdrowe życie aż do kwietnia tego roku. Pewnego wieczoru po powrocie z pracy stracił przytomność i dostał drgawek. Trafił na SOR, gdzie atak się powtórzył. Wówczas lekarz zlecił badanie tomografem komputerowym. Okazało się, że Janusz ma guza mózgu. Wówczas nie wiadomo było jeszcze, z jak ciężkim przeciwnikiem będzie musiał się zmierzyć. 7 kwietnia na oddziale neurochirurgii w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu odbyła się pierwsza operacja usunięcia guza. Po wykonaniu badania histopatologicznego okazało się, że to jeden z najbardziej agresywnych guzów mózgu – glejak wielopostaciowy IV stopnia.
Kilka tygodni po operacji Janusz Sikora odbył 6-tygodniowe leczenie radioterapią i chemioterapią w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

W tej chwili mieszkaniec Kościana jest po drugiej operacji usunięcia guza, który niestety powraca. Wykonany we wrześniu rezonans magnetyczny wykazał wznowę guza. Chemioterapia jest kontynuowana. Mimo ciężkich przeżyć i walki z chorobą Janusz nie poddaje się i podchodzi do sytuacji pozytywnie. W tej chwili jego stan jest dobry, jednak nie wiadomo, jak długo.
Janusz Sikora i jego rodzina walczą z chorobą. W przypadku ponownej wznowy szansą dla niego jest nowoczesna metoda NanoTherm w walce z glejakami. Terapia ta ma na celu zahamowanie wzrostu guza, niszczenie komórek rakowych i przedłużenie jakości życia. NanoTherm jest wykonywana w Niemczech i w Polsce. Terapia nie jest refundowana i kosztuje ok. 200 tysięcy złotych. Rodzina Janusza nie dysponuje tak ogromnymi środkami. Dlatego założyli zbiórkę pieniężną na portalu siepomaga.pl.

W imieniu rodziny apelujemy o pomoc poprzez wpłaty datków oraz udostępnianie zbiórki założonej dla Janusza Sikory.

Link do zbiórki na portalu siepomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/janusz-sikora

Foto archiwum rodziny

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …