Piłeś? Nie jedź. Także hulajnogą!

Mandat karny 2,5 tys. zł otrzymał 39-latek, który urządził sobie nocną przejażdżkę na elektrycznej hulajnodze ulicami Kościana. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, ze mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 1,03 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 listopada br. około godziny 1:30 w Kościanie na ul. Nacławskiej. Policjanci podczas patrolowania ulic zauważyli poruszającego się na hulajnodze elektrycznej mężczyznę, którego styl jazdy wzbudził ich zainteresowanie. Zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec Kościana. Wykonane badanie trzeźwości alkometrem wykazało u mężczyzny 1,03 promila alkoholu. 39-latek na długo zapamięta nocną przejażdżkę. Za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5tys złotych.

Pamiętajmy!!! Korzystanie z hulajnóg wymaga bezwzględnego dostosowania się do panujących przepisów o ruchu drogowym. Zabronione jest kierowania pojazdem, w tym hulajnogą, w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu. Zabronione jest również przewożenie innej osoby, zwierzęcia lub ładunku, ciągnięcie lub holowanie innego pojazdu.

Sprawdź także

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krainie Bajek Świętego Mikołaja – zaproszenie

Zbliża się tradycyjna impreza bożonarodzeniowa w Śmiglu. W tym roku centrum Jarmarku będzie stacja Śmigielskiej …