Piłeś? Nie jedź. Także hulajnogą!

Mandat karny 2,5 tys. zł otrzymał 39-latek, który urządził sobie nocną przejażdżkę na elektrycznej hulajnodze ulicami Kościana. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, ze mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 1,03 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 listopada br. około godziny 1:30 w Kościanie na ul. Nacławskiej. Policjanci podczas patrolowania ulic zauważyli poruszającego się na hulajnodze elektrycznej mężczyznę, którego styl jazdy wzbudził ich zainteresowanie. Zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec Kościana. Wykonane badanie trzeźwości alkometrem wykazało u mężczyzny 1,03 promila alkoholu. 39-latek na długo zapamięta nocną przejażdżkę. Za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5tys złotych.

Pamiętajmy!!! Korzystanie z hulajnóg wymaga bezwzględnego dostosowania się do panujących przepisów o ruchu drogowym. Zabronione jest kierowania pojazdem, w tym hulajnogą, w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu. Zabronione jest również przewożenie innej osoby, zwierzęcia lub ładunku, ciągnięcie lub holowanie innego pojazdu.

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …