Moto Piknik – zebrano prawie 48 tysięcy złotych! [ZDJĘCIA]

W niedzielę w Śmiglu odbył się “Moto Piknik”. Podczas imprezy zebrano niemal 48 tysięcy złotych, które trafią na konta potrzebujących dzieci – Kai z Darnowa i Antosia z Rawicza

Moto Piknik odbył się już po raz drugi. W ubiegłym roku imprezę zorganizowano, by pomóc małej Marysi z Brenna zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

– Jako, że ubiegłoroczny Moto Piknik tak spodobał się mieszkańcom Śmigla, Kościana i okolic, to postanowiliśmy zorganizować drugą edycję i pomóc kolejnym dzieciom, Kai Burdyce, która zmaga się z guzem mózgu, a także Antosiowi Romanowskiemu, który z kolei urodził się z zarośniętym przewodem słuchowym i niewykształconą małżowiną uszną. Oboje potrzebują sporych pieniędzy na leczenie, więc zebrane pieniądze trafią właśnie do nich – wyjaśnia Karol Schmidt z Team Fundacja, jeden z organizatorów Moto Pikniku.

Na placu targowym w Śmiglu pojawiło się mnóstwo pojazdów. Miłośnicy motoryzacji na pewno więc się nie zawiedli. Mogli oglądać stare i zabytkowe auta, zarówno polskie, jak i zagraniczne, pojawiły się także auta nowe, ale kultowe, było sporo motocykli, a nawet ciężarówki i kombajny. Przygotowano też mnóstwo wydarzeń i atrakcji, zarówno dla dzieci i dorosłych. Oglądać okazy przyszły setki osób.

Odbyły się licytacje, sprzedawano cegiełki. Także część zysków ze strefy gastronomicznej zasiliła zbiórkę. Pojawiła się Julia Stolpe, która zaśpiewała dla publiczności, a członkowie Kabaretu Malina wnieśli sporo uśmiechu. Rano tego dnia w około 80-kilometrowy rajd po gminie Śmigiel wyruszyli też motocykliści. W trasę wybrało się kilkadziesiąt załóg, które na punktach kontrolnych do wykonania miały różnego rodzaju zadania.

Impreza po raz kolejny okazała się sporym sukcesem. Łącznie zebrano ponad 47,7 tys. zł, czyli na konto każdego z dzieci wpłyną po niemal 24 tys. zł.

Tekst: Piotr Pewiński/eKościan.eu
Foto: Marcin Marciniak

Sprawdź także

Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa

Policjanci z Kościana od 2021r. biorą czynny udział w projekcie Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa, której pomysłodawcą …