14 kwietnia, 2024
AktualnościKontaktKulturaNa sygnalePomocSport

Moto Piknik II – do imprezy pozostały dwa dni!

Motoryzacyjna, rodzinna, a przede wszystkim, charytatywna akcja rozpocznie się lada moment

Kaja Burdyka oraz Antoś Romanowski – to dwójka dzieci dla których w tym roku, 14 sierpnia, od godziny 13:00 na placu targowym w Śmiglu zagrają silniki szerokiego rodzaju pojazdów zmotoryzowanych.
Jak zaobserwować można na facebookowym wydarzeniu Moto Pikniku, zarówno pojazdów, jak i atrakcji będzie naprawdę sporo. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Pytamy organizatorów imprezy, członków Team Fundacji o to, co się dzieje na tym etapie przygotowań.
Praca wre. Dopinamy wszystko na ostatni guzik. Już jutro na placu targowym pojawi się scena, pierwsze namioty oraz pojazdy, które mają do nas do pokonania większą trasę lub są gabarytowo duże, między innymi kombajn czy dwie Scanie. Tak więc już jutro plac będzie tętnił życiem, by w niedzielę rano móc witać pierwszych gości – mówią organizatorzy.

Przypominamy, że pierwsza impreza, będąca towarzyszącą Moto Piknikowi, pod nazwą Wilczy Rajd Motocyklowy, rozpocznie się o godzinie 9:00. Uczestnicy pokonają rekreacyjną, ok. 80-cio kilometrową trasę po gminie Śmigiel by zakończyć go metą na targowisku.

Główną atrakcją Moto Pikniku będą oczywiście pojazdy. Od sportowych aut, takich, jak widoczne na zdjęciu Ferrari, przez auta z audio car, starsze i nowsze motocykle, tiry, maszyny rolnicze, aż po klasyki, jakimi są między innymi znane wszystkim maluchy. Nie ma wątpliwości że będzie barwnie i głośno. Tak, jak w poprzednim roku, na terenie imprezy wyląduje helikopter, którym chętni będą mogli przebyć podniebną trasę nad miastem.
Imprezę uświetnią występy ze sceny. Pojawi się na niej kabaret Malina (Królowie Żyta). Swój repertuar muzyczny zaprezentuje Julia Stolpe. Również ze sceny odbywać się będą licytacje wartościowych przedmiotów i usług.
Nie zabraknie możliwości zakupu cegiełek, z których każda wygrywa, a nagrodą główną będzie rower.
Ponadto, zaplanowano wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, jak dmuchane zamki, byk rodeo czy konkursy motoryzacyjne.
Przygotowany będzie również szeroki kącik gastronomiczny – od słodkości, popcornu i lodów, aż po burgery czy karkówkę z grilla. Istnieje duża szansa, że dzień, jak to w sierpniu, będzie wyjątkowo ciepły, nie zabraknie więc możliwości zakupu zimnych napoi czy piwa, ale i pysznej kawy.
Co bardzo ważne, dochód ze stanowisk trafiał będzie w całości lub w części właśnie do puszek na zbiórki dzieci.

Nie ma wątpliwości, że 14 sierpnia na placu targowym warto się pojawić. Wszystkich chętnych do zabawy i pomocy serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do pomocy dzieciom już teraz. Pod artykułem znajdują się linki do zbiórek Kai i Antosia na portalu siepomaga.pl, oraz do zrzutki założonej z okazji Moto Pikniku.

Link do wydarzenia na portalu Facebook:
https://fb.me/e/2sIaOvn1d

Link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/ggt3sb

Link do zbiórki Kai Burdyka:
https://www.siepomaga.pl/kaja-burdyka

Link do zbiórki Antosia Romanowskiego:
https://www.siepomaga.pl/uszko-antka

Organizatorzy imprezy informują o zamknięciu drogi wewnętrznej od Ul. Skarżyńskiego do ul. Matejki od soboty, od godziny 20:00, oraz proszą o nieparkowanie samochodów na parkingach wokół placu targowego.


Foto: Ferrari 488 GTB