Koleją wąskotorową przez krainę wiatraków! Zaproszenie na Jubileusz 122-lecia Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej

Kolej ma za sobą długą historię. Pierwszy odcinek linii oddano do użytku 17 września 1900 r.  Z tej okazji przedstawiamy zaproszenie na Jubileusz ŚKW

Obchody Jubileuszu połączone z ciekawymi atrakcjami związanym ze śmigielską Wąskotorówką odbędzie się w niedzielę, 18 września. W programie znajduje się wiele atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.
Największą z nich będzie możliwość przejazdu koleją na linii ze Śmigla do Nowej Wsi na wysokości restauracji Ranczo w Dolinie, a także ze Śmigla do Starego Bojanowa, połączona z okazją do obejrzenia pięknych i interesujących okolic ziemi śmigielskiej.
Śmiałkowie będą mogli spróbować swych sił w jeździe drezyną. Będzie to również świetna zabawa dla całych rodzin. Na dzieci czekać będzie również dmuchaniec.
Dla wszystkich spragnionych poznania historii kolei będzie istniała możliwość zwiedzenia zabytkowego zaplecza technicznego z przewodnikiem, poznania charakteru wykonywanej na kolei pracy oraz obejrzenia zabytkowych wagonów i unikatowej podbijarki torowej.

W kąciku gastronomicznym oprócz ciepłej zupy, kiełbaski z ogniska czy chleba ze smalcem, zjeść będzie można ciasto i wypić kawę czy herbatę.
Podczas Jubileuszu sprzedawane będą cegiełki, z których każda wygrywa, a cały dochód ze sprzedaży trafi na dalszą działalność i utrzymanie ŚKW. Oprócz cegiełek nabyć będzie można pamiątkowe gadżety.

Sprawdź także

ROADPOL Safety Days – żyj i ratuj życie

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona będzie akcja …