14 kwietnia, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Działania priorytetowe dzielnicowych z gm. Śmigiel

Obecny plan działań priorytetowych dzielnicowych z gminy Śmigiel obejmuje realizację zadań od początku czerwca do końca listopada 2022r. Poniżej zamieszczamy aktualne zadania priorytetowe dzielnicowych pełniących służbę w naszej jednostce.

Dzielnicowi to policjanci tzw. „pierwszego kontaktu” do którego można zwracać się o pomoc, a także wskazywać miejsca gdzie ta pomoc jest potrzebna. Diagnozują oni lokalne problemy, ustalają przyczyny i podejmują działania w celu ich skutecznego rozwiązania. Dzielnicowy jest odpowiedzialny za bezpośredni kontakt z mieszkańcami w codziennej służbie. Zachęcamy do nawiązywania współpracy z dzielnicowymi, gdyż na wybór zadania priorytetowego mają ogromny wpływ mieszkańcy. Każdy sygnał o zagrożeniach przekazanych telefonicznie, na adres email czy też poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa to cenna wskazówka w diagnozowaniu występujących zagrożeń.

Przypominamy, że z dzielnicowym można skontaktować się osobiście udając się do swojej jednostki Policji, telefonicznie dzwoniąc na numer służbowy bądź mailowo. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie oraz w aplikacji mobilnej Moja Komenda. Służba pełniona przez dzielnicowych nie jest całodobowa. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Posterunek Policji w Śmiglu:

Rejon nr 15 – miasto Śmigiel

st. asp. Łukasz Szulc tel.786-936-324, e-mail: dzielnicowy.smigiel15@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 15 prowadzi działanie priorytetowe na terenie miasta Śmigiel w rejonie Szlaku Pielgrzyma. Celem działania jest wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu oraz zaśmiecania miejsca publicznego.

Rejon nr 16 – Czacz, Bielawy, Żegrówko, Nowa Wieś, Glińsko, Karśnice, Białcz Nowy, Białcz Stary, Brońsko, Prętkowice, Księginki, Żegrowo, Nowy Świat, Poladowo

mł. asp. Marcin Frąckowiak tel.786-936-325, e-mail: dzielnicowy.smigiel16@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 16 prowadzi działanie priorytetowe na terenie miejscowości Nowa Wieś w rejonie placu zabaw oraz wiaty wiejskiej przy ul. Śmigielskiej. Celem działania jest poprawa bezpieczeństwa i wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu oraz zaśmiecania miejsca publicznego.

Rejon nr 17 – Bruszczewo, Koszanowo, Bronikowo, Morownica, Wydorowo, Sierpowo, Robaczyn, Smolno, Machcin, Szczepankowo Stare, Stare Bojanowo, Szczepankowo Nowe, Sikorzyn, Poladowo, Nietążkowo

sierż. sztab. Kamil Szłapka, tel.786-936-326, e-mail: dzielnicowy.smigiel17@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 17 prowadzi działanie priorytetowe na terenie miejscowości Stare Bojanowo w rejonie dworca PKP przy ul. Dworcowej. Celem działania jest poprawa bezpieczeństwa i wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu oraz zaśmiecania miejsca publicznego.

Rejon nr 18 – Przysieka Polska, Olszewo, Żydowo, Spławie, Karmin, Chełkowo, Zygmuntowo, Jezierzyce, Wonieść, Parsko, Gniewowo, Stara Przysieka Pierwsza, Stara Przysieka Druga

sierż. Daniel Ratajczak, tel.516-952-953, e-mail: dzielnicowy.smigiel18@po.policja.gov.pl

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 18 prowadzi działanie priorytetowe na terenie miejscowości Wonieść w rejonie sklepu „Lewiatan”. Celem działania jest wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu w miejscu publicznym.