25 maja, 2024
AktualnościKultura

Pełna wrażeń sobota w ramach „Śpiewam-Gram-Tańczę” [ZDJĘCIA]

Wypełnione artystycznymi emocjami były popołudnie i wieczór w Śmiglu przy wiatrakach. Wydarzenie zakończyło przejście z pochodniami i puszczanie wianków.

Kulturalne popołudnie rozpoczęła wspólna parada orkiestr i grup mażoretkowych. Wesoły korowód przeszedł na wzgórze przy wiatrakach, gdzie już na scenie prezentowały się kolejno poszczególne orkiestry. Wśród nich nie mogło zabraknąć Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu.

Następnie na scenie zaprezentowały się grupy folklorystyczne – zespół Semplicze z Lubinia oraz trzy grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” z Nietążkowa.  O godz. 20.00 rozpoczął się z kolei występ zespołu Budka Band. Po nim zgromadzeni mogli bawić się z DJ-em. Na koniec, już po zmroku, czekał najbardziej widowiskowy punkt programu, czyli przejście z pochodniami i obrzęd puszczania wianków.

Trzy dni wydarzenia pod nazwą  „Śpiewam-Gram-Tańczę – by legenda stała się faktem” zakończyły niedzielne warsztaty mażoretkowe oraz wystawa wiatraków zebranych w ramach akcji zebrania 99 wiatraków. Cały projekt odbył się dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Tekst: Milena Waldowska/kościaniak