25 czerwca, 2024
AktualnościKontaktKulturaPomocSport

Moto Piknik II – zapowiedź imprezy charytatywnej

Grupa Team Fundacja zaprasza na drugi charytatywny rodzinno – motoryzacyjny Moto Piknik, który odbędzie się równo rok po pierwszej edycji imprezy

Rok temu na placu targowym w Śmiglu silniki zabrzmiały dla małej Marii z Brenna, walczącej z chorobą SMA1, by wesprzeć zbiórkę dziewczynki na Jej kosztowne leczenie.
W tym roku impreza, która odbędzie się 14 sierpnia, w godzinach 13:00-19:00 ponownie na placu targowym, zabrzmi dla dwójki potrzebujących dzieci: Kai Burdyka z Kościana, cierpiącej na nowotwór złośliwy mózgu oraz Antosia Romanowskiego z Rawicza, który urodził się bez uszka z zrośniętym kanałem słuchowym (Mikrocja z atrezją). Dochód z akcji trafi na leczenie dzieci. Linki do Ich zbiórek znajdują się pod artykułem.

Główną atrakcją Moto Pikniku II będzie możliwość podziwiania wszelkiego rodzaju starszych, nowszych, zabytkowych, nowoczesnych, dużych i małych, użytkowych, rolniczych, osobowych, ciężarowych i każdego innego rodzaju pojazdów mechanicznych.

Na miejscu na gości, dokładnie jak podczas pierwszej, zupełnie spontanicznej edycji, czekać będzie wiele atrakcji nie tylko motoryzacyjnych jak pokazy czy konkurencje, ale i masa zabaw dla dzieci.

W ubiegłym roku, cała nasza grupa była mocno zaangażowana w pomoc Marysi z Brenna. Każdy z nas robił co tylko mógł, aby uzbierać tę kolosalną kwotę. Pomagaliśmy na wielu imprezach, festynach, lecz dla tak zżytej ze sobą grupy to za mało. Padło hasło: robimy swoje. Decyzja o imprezie ukierunkowanej dla grupy kochającej motoryzację oraz dla dzieci, które będą miały wiele rozrywki zapadła szybko. Przecież na tym, znamy się najlepiej.
Przygotowania trwały dość krótko lecz były bardzo intensywne, każdego dnia pokonywaliśmy wiele kilometrów i odbieraliśmy setki telefonów od sponsorów oraz osób zainteresowanych imprezą. Moto Piknik okazał się strzałem w 10, lecz aby rozłożyć przygotowania oraz znaleźć jak najwięcej atrakcji dla odwiedzających, w tym roku zaczęliśmy już pod koniec kwietnia, czyli 3,5 miesiąca przed imprezą. Oczywiście nadal prężnie działamy, robimy co w naszej mocy, aby impreza była jak najbardziej atrakcyjna dla wszystkich, co za tym idzie aby kwota, którą zbierzemy na leczenie dzieciaków była jak najwyższa. Jak rok temu, zapewniamy moc wrażeń, pojawią się każdemu już znane licytacje, przejazdy samochodami, czy też pokazy strażackie, ale przygotowaliśmy również wiele nowych atrakcji, o których informować będziemy na bieżąco na wydarzeniu na platformie Facebook.
– mówi Jakub Kaczmarek, członek grupy Team Fundacja.

Moto Piknik stał się imprezą cykliczną, o czym członkowie TF mówią już otwarcie. Jednak pierwsza akcja pod tym hasłem zaskoczyła ich samych. Ogrom ludzkiej dobroci i zainteresowania imprezą był oszałamiający. Efektem jest Moto Piknik II.

Każdy z nas po organizacji pierwszej edycji Moto Pikniku był zachwycony wynikiem jaki osiągnęliśmy. Nasz cel wynosił 20 tysięcy złotych, a już w nocy dowiedzieliśmy się, że podczas pięciogodzinnej imprezy zebraliśmy ponad 75 tysięcy. Po tej informacji, oraz wielu telefonach jak i miłych słowach od uczestników wiedzieliśmy, że impreza ta będzie cykliczna. W tym roku druga edycja Moto Pikniku, mamy nadzieję, że nic nie przeszkodzi nam, aby co roku organizować takie wydarzenie charytatywne, które będzie cieszyło się zadowoleniem wśród odwiedzających. W tamtym roku pomogliśmy Marysi, a tym razem skupimy się na zebraniu środków na leczenie Antka oraz Kai. – dodaje Jakub Kaczmarek.

Gwiazdami dnia będą występujący na scenie: Kabaret Malina (Królowie Żyta) oraz Julia Stolpe, rodzima kościanianka znana z programu „The Voice of Poland”. Organizatorzy przygotowują moc atrakcji i zapewniają ogromną satysfakcję z pomocy Kai i Antosiowi. Nie ma wątpliwości, że w sierpniu na Moto Pikniku warto się pojawić.

Link do zbiórki Kai Burdyka:
https://www.siepomaga.pl/kaja-burdyka

Link do zbiórki Antosia Romanowskiego:
https://www.siepomaga.pl/uszko-antka

Link do wydarzenia Moto Piknik II na portalu Facebook:
https://fb.me/e/1PjaiFxjp