Jechał w nocy, bez świateł i bez uprawnień

Kościańscy policjanci, na drogach naszego powiatu, w dalszym ciągu spotykają kierujących bez uprawnień. Tym razem 23-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, kierował Audi nie posiadając prawa jazdy. Grozi mu grzywna od 1 500 do 30 000 zł oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W nocy z soboty na niedzielę, w Kościanie na ul. Łąkowej, policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego, zauważyli pojazd Audi A4, który poruszał się bez włączonych świateł. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali samochód do kontroli. Za kierownicą Audi siedział 23-letni mieszkaniec gminy Śmigiel, który jak się okazało, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Dokładna kontrola samochodu wykazała, iż posiada niesprawne oświetlenie, a numer na nalepce kontrolnej nie odpowiada numerowi rejestracyjnemu. W związku z tym policjanci zatrzymali pozwolenie czasowe, dopuszczające pojazd do ruchu.

W związku z popełnionymi wykroczeniami, przeciwko 23-latkowi zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu. Grozi mu grzywna od 1,5 tysiąca do 30 tysięcy złotych oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Sprawdź także

Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa

Policjanci z Kościana od 2021r. biorą czynny udział w projekcie Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa, której pomysłodawcą …