Konsekwencje jazdy bez prawa jazdy

Kolejny kierowca musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami, swojego nieodpowiedzialnego zachowania. 31-latek kierował pojazdem bez uprawnień, zgodnie z nowymi przepisami sprawa swój finał znajdzie w Sądzie. Grozi mu grzywna od 1 500 do 30 000 zł oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dzisiaj rano, przed godziną 08:00, w Racocie na ul. Dworcowej policjanci kościańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Peugeot 206. Za kierownicą pojazdu siedział 31-letni mieszkaniec gminy Kościan. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Prawo jazdy zostało mu zatrzymane kilka miesięcy wcześniej. Wówczas 31-latek, w dniu 19 października 2021r. w Racocie na ul. Kościańskiej, kierował pojazdem BMW, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Auto, którym kierował mężczyzna, zostało odholowane na parking strzeżony. Żeby je odzyskać będzie musiał pokryć koszty holowania pojazdu oraz jego postoju na parkingu strzeżonym.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, które obowiązują od 1 stycznia 2022r., za jazdę bez prawa jazdy policjanci skierują wniosek o ukaranie do Sądu. 31-latkowi grozi grzywna od 1,5 tysiąca do 30 tysięcy złotych oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Niewątpliwie wcześniejsze zatrzymanie uprawnień, za kierowanie po alkoholu, przyczyni się do dotkliwego wymiaru kary.

Sprawdź także

Apel o pomoc dla Hani z Nowego Lubosza. Dziewczynka ma za sobą już 18 operacji

Hania Witomska ma zaledwie dwa latka, a przeszła już tak wiele. Poznajcie historię Haneczki. Hania …