23 lutego, 2024
AktualnościNa sygnale

Konsekwencje jazdy bez prawa jazdy

Kolejny kierowca musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami, swojego nieodpowiedzialnego zachowania. 31-latek kierował pojazdem bez uprawnień, zgodnie z nowymi przepisami sprawa swój finał znajdzie w Sądzie. Grozi mu grzywna od 1 500 do 30 000 zł oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dzisiaj rano, przed godziną 08:00, w Racocie na ul. Dworcowej policjanci kościańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Peugeot 206. Za kierownicą pojazdu siedział 31-letni mieszkaniec gminy Kościan. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Prawo jazdy zostało mu zatrzymane kilka miesięcy wcześniej. Wówczas 31-latek, w dniu 19 października 2021r. w Racocie na ul. Kościańskiej, kierował pojazdem BMW, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Auto, którym kierował mężczyzna, zostało odholowane na parking strzeżony. Żeby je odzyskać będzie musiał pokryć koszty holowania pojazdu oraz jego postoju na parkingu strzeżonym.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, które obowiązują od 1 stycznia 2022r., za jazdę bez prawa jazdy policjanci skierują wniosek o ukaranie do Sądu. 31-latkowi grozi grzywna od 1,5 tysiąca do 30 tysięcy złotych oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Niewątpliwie wcześniejsze zatrzymanie uprawnień, za kierowanie po alkoholu, przyczyni się do dotkliwego wymiaru kary.