25 czerwca, 2024
AktualnościKulturaNa sygnale

Wichury! Dziesiątki wyjazdów i spore zniszczenia!

Przechodzące przez nasz powiat w nocy wichury spowodowały spore zniszczenia. Tylko do niedzielnego przedpołudnia strażacy wyjeżdżali do 34 zdarzeń.


Mimo zapowiedzi synoptyków, że silnie wiać zacznie od godziny 17.00, to do północy było w miarę spokojnie. Później nadeszły wichury, które spowodowały sporo zniszczeń. Do 11.30 strażaków wezwano do 34 zdarzeń, związanych głównie z połamanymi gałęziami i powalonymi drzewami.

Najwięcej zgłoszeń pochodziło z gminy Kościan, bo aż 12. Do Kurzej Góry strażacy jechali z powodu zerwanych paneli fotowoltaicznych. W Starych Oborzyskach wiatr porwał blaszany garaż. Poza tym wzywano ich do usunięcia powalonych drzew i zerwanego opierzenia budynku. W samym Kościanie wiatr zerwał blachę zadaszenia i blaszany garaż.

W gminie Śmigiel oprócz drzew i gałęzi strażacy zabezpieczali zerwaną linię energetyczną oraz porwany namiot handlowy. Również doszło do zerwania linii i powalenia drzew doszło w gminie Czempiń. W gminie Krzywiń interweniowały dwie jednostki w związku z drzewem na drodze.

Tekst Piotr Pewiński/ EKościan.eu