Zuzia walczy z SMA


Wspólnymi siłami wielu ludzi udało się zebrać 9,5 mln zł dla Marysi z Brenna chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Takiej samej pomocy finansowej potrzebuje jeszcze inna dziewczynka z sąsiedniego powiatu, również dotknięta SMA.

Zuzanna Sulecka mieszka w Smogorzewie w powiecie gostyńskim. Dziewczynka ma w tej chwili prawie dwa lata i coraz mniej czasu na terapię genową. Obecnie waży bowiem 8,5 kg, a tymczasem, by leczenie drogim lekiem przyniosło skutek, jej waga nie może być wyższa niż 13,5 kg.

Diagnoza dla Zuzi została postawiona, gdy dziewczynka miała już siedem miesięcy. Zachorowała wówczas na zapalenie płuc. Kiedy po chorobie długo nie mogła dojść do siebie, rodzice zaniepokoili się. Zaczęły się wizyty u specjalistów i w końcu badanie genetyczne potwierdziło najgorsze obawy.

Dziewczynka nie chodzi sama, tuż przed Bożym Narodzeniem otrzymała wózek inwalidzki, by mogła się samodzielnie poruszać. Na koncie Zuzi jest w tej chwili 2,3 mln zł, a tymczasem potrzeba jeszcze ponad 7 mln zł. Dlatego potrzebne jest wsparcie jak największej liczby osób.

Konto zbiórki Zuzi: https://www.siepomaga.pl/zuzia

grupa licytacyjna: https://m.facebook.com/Zuzia-kontra-SMA-104465481905581/

Tekst Milena Waldowska/ Koscianiak.pl

Sprawdź także

Zaginął 38-letni mieszkaniec gminy śmigiel

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują 38-letniego Karola Zalisz mieszkańca gm. Śmigiel. Zaginiony …