Pożar w Siekówku. Spłonęły samochody oraz budynek. Straty to około 400 tyś.

Do pożaru doszło w sąsiednim powiecie, w miejscowości Siekówko (gm. Przemęt), straty materialne są bardzo duże. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do wybuchu doszło 13 stycznia po godzinie 21:00. Pierwsze informacje mówiły o płonącej stodole lub garażu znajdującym się w pobliżu budynku mieszkalnego. Na miejscu okazało się jednak, że płonie budynek gospodarczy, w którym zaparkowane były trzy samochody. Jednym z nich, właściciel zdążył wyjechać, pojazd został nadpalony. Pozostałe dwa samochody marki Audi A6 spłonęły doszczętnie. Również dach budynku, w którym się znajdowały uległ całkowitemu zniszczeniu, razem z zamontowanymi na nim panelami fotowoltaicznymi. Straty wstępnie oszacowano na około 400 tys. złotych. Oprócz walki z pożarem, ratowano także zwierzęta, znajdujące się w przyległym budynku. Wyprowadzono z niego kilkanaście sztuk bydła.
Na miejscu działało 12 zastępów straży pożarnej z JRG Wolsztyn oraz OSP z Przemętu, Moch, Świętna, Kaszczoru, Kopanicy i Bucza. Akcja trwała ponad trzy godziny.
Przyczyna pożaru jest nadal ustalana. Prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej

Foto PSP WOLSZTYN

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …