25 czerwca, 2024
Aktualności

Zderzenie dwóch aut na obwodnicy Kościana [ZDJĘCIA]

Po godzinie 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów na „starej piątce” na wysokości skrzyżowania ulicy Wielichowskiej z Pelikanem. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godz. 16.20.  Na  obwodnicy Kościana, 34-letni mieszkaniec Kościana kierując volkswagenem golfem, jadąc z kierunku Leszna, chciał skręcić w lewo w stronę Pelikana. Nie zachował przy tym jednak ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka renault megane doprowadzając do zderzenia. W efekcie uderzenia renault wypadło z drogi, zatrzymując się w przydrożnym rowie. Tym pojazdem kierował 58-letni mieszkaniec Kościana. Z kolei kierowca volkwagena podróżował jeszcze z 28-letnią kościanianką.

Obrażenia w zdarzeniu ponieśli pasażerka volkswagena oraz 58-letni kierowca renault. Na miejscu pomocy udzielali im przybyli na miejsce ratownicy medyczni.

Przez około 1,5 godziny po zdarzeniu ruch odbywał się wahadłowo jednym pasem. Kierowcy byli trzeźwi, a sprawcę ukarano mandatem.

Foto/tekst: Milena Waldowska/ koscianiak.pl