25 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w kościańskiej komendzie

1 grudnia br. w godzinach wieczornych do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie dotarł nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Wartość zadania opiewa na kwotę 987.690,00 zł. Zakup sfinansowany został z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w kwocie 587.690,00 zł, pozostałe środki w kwocie 400.000,00 zł pozyskane zostały od jednostek samorządowych powiatu kościańskiego – Starostwa Powiatowego w Kościanie, Gminy Czempiń, Gminy Miejskiej Kościan, Gminy Kościan, Gminy Krzywiń, Gminy Śmigiel oraz zakładu PreZero Recycling Zachód Sp. z o.o.

Pojazd wykorzystywany będzie do działań ratowniczo-gaśniczych, a także podczas działań związanych z sytuacją pandemiczną. Nowy samochód zastąpi miejsce 14-letniego GCBA, który w najbliższym czasie zostanie przekazany do jednostki ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu, gdzie dalej będzie służył naszemu społeczeństwu.

Wszystkim osobą i instytucją, które przyczyniły się do zakupu nowego samochodu dla Komendy Powiatowej PSP w Kościanie składamy serdeczne podziękowania.

Opracowanie: mł. asp. Dawid Kryś – KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie