22 lutego, 2024
AktualnościNa sygnalePomoc

„Wrak Race Kokorzyn” dla małego Oskara z Kokorzyna coraz bliżej. Już dzień później, „Festyn Charytatywny Dla Oskara” w Kokorzynie.

Przypominamy, że 11 września, w sobotę, w miejscowości Kokorzyn odbędzie się akcja charytatywna pod nazwą „Wrak Race Kokorzyn”, dla 19-miesięcznego Oskara Marciniaka z Kokorzyna, który urodził się z wadą serduszka – Anomalią Ebsteina, rozpoznaną dopiero po jego przyjściu na świat. Opis akcji w naszym poprzednim artykule (link poniżej).

Już dzień później, 12 września, w niedzielę, przy Sali wiejskiej w Kokorzynie, o godzinie 14:00 rozpocznie się „Festyn Charytatywny Dla Oskara”.
Atrakcje jakie czekają Was na Festynie to: przelot helikopterem, pokaz teakwondo, dźwig – podnoszenie w koszu, prezentacje: Wodociągi Kościańskie, Policja, Straż Pożarna, Kościańska Rezerwa Scautowa, atrakcje motoryzacyjne: przejazdy Mustangiem i Hamerem, ponadto, dmuchańce i bujaki, wata cukrowa, popcorn i balony, malowanie twarzy, festiwal kolorów, swojskie jadło, ciasto i kawa, występ taneczny sióstr Wiktorii i Zuzi Kuciak, zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy” Śmigiel, przejażdżki bryczką, kucykiem.
Czas umili wszystkim zespół Honey!
Wydarzenie realizowane będzie przy wsparciu: Samorządów, Instytucji, Przedsiębiorstw Handlowych i Usługowych oraz osób prywatnych.

Atrakcji i na Festynie jest bardzo wiele. Więc po Wyścigach „Wrak Race Kokorzyn” w sobotę, wszyscy są mile widziani na tym równie ciekawym Festynie.

O Oskarku:
W Polsce jedynym ratunkiem dla Oskara jest operacja w kierunku serca jednokomorowego, jednak lekarze w USA są w stanie naprawić serce chłopczyka.
Dlatego Jego rodzice, założyli skarbonkę na portalu siepomaga.pl i ze wszystkich sił starają się zebrać kwotę niezbędną na pobyt w USA oraz operację Oskarka, a wynosi ona ponad milion złotych. Na ten moment udało się zebrać 17 254,34 zł.
Imprezy odbywają się, by wesprzeć to małe dziecko w Jego walce o zdrowe, piękne życie.

Kościan112 obejmuje patronat medialny nad imprezą „Wrak Race Kokorzyn”

Atrakcji na „Wrak Race Kokorzyn” dla Oskara wciąż przybywa. Obserwujcie wydarzenie na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/156008533335055/?active_tab=discussion

Link do poprzedniego artykułu:
https://koscian112.pl/2021/08/19/wrak-race-w-kokorzynie-charytatywna-akcja-dla-malego-oskara-marciniaka-z-kokorzyna/

Link do opisu historii i skarbonki Oskara na portalu siepomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/serce-oskara