binary comment

Konferencja ze strażakami, którzy wrócili z Grecji

24 sierpnia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyło się spotkanie ze strażakami, którzy wczoraj wrócili z akcji gaszenia pożarów w Grecji.

W uczestniczyli wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosław Zamelczyk oraz 3 strażaków, którzy byli w Grecji tj. bryg. Tomasz Grelak, asp. Waldemar Wielgosz oraz st. asp. Dawid Bąkowski.

7 sierpnia Rząd Polski odpowiedział na prośbę Grecji i skierował do walki z pożarami polskich strażaków. Łącznie do Grecji wyjechało 143 strażaków i 46 pojazdów, a główny trzon tej grupy stanowili strażacy z wielkopolski i dolnego śląska.

Komponent z wielkopolski składał się 65 strażaków i 21 pojazdów, w tym samochodów gaśniczych, wężowych, pomp dużej wydajności, quadów, zaplecza logistycznego oraz sprzętu łączności z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP oraz 19 komend miejskich i powiatowych PSP naszego województwa (Kalisz, Konin, Leszno , Poznań, Chodzież, Czarnków, Gniezno, Jarocin, Koło, Kościan, Krotoszyn, Międzychód, Ostrzeszów, Piła, Pleszew, Rawicz, Turek, Wolsztyn i Złotów).

Nasi strażacy w Grecji dali poznać się z jak najlepszej strony i Grecy poprosili Rząd Polski, aby polscy strażacy zostali dłużej niż przewidywane wcześniej 2 tygodnie. Stąd wczorajsza podmiana strażaków i dzisiaj już kolejnych 64 wielkopolan dalej walczy z pożarami w Grecji a grupa, która wyjechała tam jako pierwsza mogła wrócić do domu. W trakcie spotkania z dziennikarzami strażacy opowiedzieli o swoich doświadczeniach zdobytych w Grecji.

Opracował: bryg. Sławomir Brandt
Zdjęcia: mł. bryg. Lucyna Rudzińska

Sprawdź także

Pożar przyczepy kempingowej w Cichowie (ZDJĘCIA)

Sytuacja była bardzo niebezpieczna. W przyczepie znajdowała się butla ze skroplonym gazem propan-butan. Zgłoszenie o …