„Moto Piknik Dla Marysi” pobił rekord imprez dla Marii z Brenna

Wczoraj, 15 sierpnia, odbył się długo wyczekiwany „Moto Piknik Dla Marysi”, zorganizowany przez Team Fundację, pod patronatem Miasta i Gminy Śmigiel, na rzecz 7-miesięcznej Marii Drożdżyńskiej z Brenna, chorującej na SMA typu I.

Odbyło się mnóstwo zaplanowanych i spontanicznych atrakcji.
Mieszkańcy Śmigla, okolic, a nawet dalszych części kraju mieli okazję oglądać pokazy strażackie, antyterrorystyczne, polecieć helikopterem nad Śmiglem, wznieść się w górę na dźwigu, postrzelać na strzelnicy, okleić swoje auta naklejkami na rzecz Marysi, wziąć udział w licytacjach i zakupie cegiełek, a przede wszystkim – podziwiać wspaniałe samochody, motocykle, tira, kombajn i traktory.
Byłą masa atrakcji również dla dzieci, nie sposób wymienić wszystkich.

Na imprezie pojawiło się charytatywnie wiele firm, osób prywatnych ze Śmigla, okolic i dalszych miejscowości, które przyłączyły się do akcji dla małej Marii, która już od początku swojego życia toczy walkę z chorobą i z czasem.

Dopisała pogoda, jak i liczba gości na imprezie, która oficjalnie zaczęła się o godzinie 13:00, choć pierwsi przyjaciele Marysi pojawili się już ok. 12:00, a zakończyła o godzinie 18:00 akcją „Klakson Dla Marysi”, podczas której wszystkie pojazdy odpaliły swoje silniki i klaksony, było naprawdę głośno! Efekt wzruszający.

Na miejscu pojawiły się również media, które patronowały akcji.

Znamy już oficjalną kwotę, jaką udało się zebrać podczas Pikniku. Wyniosła ona:
75 620,03 złote, 21,56 Euro oraz 10 centów!!!

Kwota ta jest ogromna. Wszystkie Anioły Marysi stanęły na wysokości zadania i bawiąc się, bardzo zasiliła konto Marysi, której rodzina zbiera pieniądze na „najdroższy lek świata” – Zolgensma.

To ogromny sukces organizatorów, patronów oraz wszystkich gości, którzy przybyli na imprezę dla Marii. Podczas niej, można też było spotkać rodzinę Marysi, w tym Jej Tatę.

Akcji na rzecz dziewczynki będzie jeszcze więcej. Możecie śledzić co się dzieje w życiu Marysi, oraz nadal Ją wspierać.

Link do strony Marysi na portalu siepomaga.pl (skarbonka plus opis historii Marysi):
https://www.siepomaga.pl/maria

Link do grupy „Licytacja dla Marysi – chorej na SMA”:
https://www.facebook.com/groups/213897527148047

Foto koscian112.pl/ Katarzyna Gruszko/ Maksym Szalkowski

Film Piotr Mikołaj Szymański

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …