25 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnale

Podejrzany o pedofilię zatrzymany w Kościanie!

W sobotę w internecie pojawił się filmik z akcji przeprowadzonej przez “Strażników Dziecięcych Marzeń” w Kościanie. Podejrzany o pedofilię kościaniak został zatrzymany.


Mężczyzna podejrzany o pedofilię kontaktował się od kilku lat przez internet z nieletnimi dziewczynkami, do czego sam przyznał się podczas interwencji “Strażników Dziecięcych Marzeń”. Wysyłał im nieprzyzwoite treści, w tym także zdjęcia. W ciągu trzech lat mógł pisać z nawet około dwudziestoma dziewczynkami. Po interwencji mężczyznę przekazano policji.

Kościańska policja potwierdzanie zatrzymanie podejrzanego. – W godzinach wieczornych w minioną sobotę, grupa tak zwanych łowców pedofilów zgłosiła interwencję policyjną. Kościańscy policjanci podczas niej zatrzymali jedną osobę. Czynności w tej sprawie wykonywane są w ramach śledztwa prokuratorskiego. Dla jego dobra nie mogę przekazać więcej informacji – wyjaśnia Mariusz Wojciechowski pełniący obowiązki oficera prasowego KPP w Kościanie.

Wiadomo jednak, że chodzi o artykuł 200 kodeksu karnego, dotyczący wykorzystywania seksualnego nieletnich, czy udostępniania im treści pornograficznych. Mężczyznę zatrzymano na 48 godzin w ciągu których prokuratura zadecyduje, co dalej.

Tekst Piotr Pewiński