Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla naszego powiatu. Mogą występować bardzo groźne burze z gradem.


Synoptycy prognozują w naszym powiecie groźne burze z gradem. Zjawisko może występować w czwartek, 24 czerwca. Od godziny 4.00 do godziny 11.00. – Prognozuje się burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 do 40 mm. Porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad. Ze względu na bardzo dynamiczną sytuację pogodową po kilkugodzinnej przerwie w dzień (czwartek 24.06) przewiduje się wydanie następnej nocy (24/25.06) ponownie ostrzeżenia o burzach z gradem stopnia drugiego – czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oszacowano na 85%. Ostrzeżenie drugiego stopnia zagrożenia oznacza, że zjawiska mogą zagrażać mieniu i życiu. Warto więc się odpowiednio zabezpieczyć i zachować ostrożność. Jak groźne mogą być takie burze zobaczyć mogliśmy podczas ostatnich burz w Poznaniu.

Do mieszkańców zagrożonych terenów wysłano też poprzez SMS ostrzeżenie z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Tekst Piotr Pewiński/EKościan.eu

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …