Triathlon Soplicowo 2021

W niedzielę w Cichowie rozegrano już po raz trzeci Triathlon Soplicowo. Na starcie zawodów stanęło ponad 200 zawodników, 12 sztafet i 100 dzieci.

Od rana przed głównymi zawodami startowały dzieci. Najmłodsze rywalizowały w crossduathlonie (rowerek, bieg), a starsze w klasyczny duathlonie (bieg, rower, bieg). Wzięło w nich udział niemal setka dzieci. W końcu przyszedł czas na Triathlon Soplicowo. Zawodnicy tradycyjnie startowali z plaży w Cichowie. Chętni przed rozpoczęciem rywalizacji zatańczyli poloneza. Zebranych powitał burmistrz Krzywinia, Jacek Nowak, który życzył uczestnikom jak najlepszych wyników. Jednocześnie zaznaczył, że wygranym jest już ten, kto startuje w zawodach.

Najpierw wystartowało około 100 zawodników rywalizujących na dystansie krótszym, czyli 1/8 IronMan’a. Do pokonania mieli 475 metrów pływania, 22,5 km na rowerze oraz 5,25 km biegu. Najszybciej trasę tę pokonał Karol Janicki z Gostynia. – Z biegu nie jestem zadowolony. Pływanie było dosyć dobre, choć się bojka przesunęła i trochę więcej popłynąłem, jak wszyscy. Z roweru jestem zadowolony. Pomimo tego, że był mocny wiatr, to wykręciłem niezłą średnią – opowiadał po przekroczeniu linii mety. Jak dodaje trasę trochę zna, bo i trenował pływanie w jeziorze w Cichowie i jeździł tu na rowerze. – Organizatorzy się postarali. Co do trasy wszystko bezpiecznie i oznaczone. Jak najbardziej polecam innym – dodaje.

Tekst/foto: ekoscian.eu

Sprawdź także

Wypadek motocykla i osobówki [ZDJĘCIA]

Na drodze łączącej Pelikan i Kokorzyn miał miejsce wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego. …