Pożar w Krzywiniu. Spłonęła wiata i dwa auta [ZDJĘCIA]

Około południa wybuchł pożar przy ulicy Galicy w Krzywiniu. Na miejsce zadysponowano liczne siły i środki, łącznie 8 zastępów straży.

Ze zgłoszenia wynikało, że pożar może dotyczyć budynku mieszkalnego w Krzywiniu. Na miejsce zadysponowano więc liczne siły i środki, w sumie 8 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że nie płonie budynek mieszkalny, a wiata. – Wiata znajdowała się w pobliżu dwóch budynków, przy ścianie szczytowej jednego z nich. Na początku działania strażaków polegały właśnie na ich obronie. W miarę przybywania sił i środków działania były rozszerzane i ogień został opanowany – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Po wiatą znajdowały się elementy drewniane oraz różnego rodzaju urządzenia. To najprawdopodobniej one uległy zapaleniu. W pobliżu stały też dwa samochody. Również one uległy spaleniu. Ogień uszkodził też elewację jednego z budynków. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Trwa dogaszanie pożaru. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Tekst Piotr Pewiński

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …