14 kwietnia, 2024
AktualnościNa sygnale

Uszkodzili automaty do gier

Zmagania sportowe potrafią dostarczyć bardzo wiele emocji, czasami też tych negatywnych. Przykładem wybuchu tych ostatnich jest zachowanie kilku mężczyzn, którzy odpowiedzą za uszkodzenie mienia. Prawdopodobnie nie potrafili pogodzić się z przegraną. Przestępstwo uszkodzenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy w nocy 1 maja 2021 r. Ok godziny 3:40 dyżurny został powiadomiony o uszkodzeniu monitorów dotykowych w salonie gier działającym na terenie gm. Śmigiel. Zgłaszający wycenił wartość strat na kwotę 3450zł. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustali sprawców uszkodzenia. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. 30-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego, oraz 29-letni mieszkaniec gm. Śmigiel przyznali się do uszkodzenia monitorów w salonie gier.

Kolejne zgłoszenie dotyczące uszkodzenia monitorów dotykowych w tym samym salonie gier otrzymaliśmy 25 maja 2021 r. Zgłaszający wycenił wartość strat na kwotę 1700zł. Również w tym przypadku sprawca uszkodzenia usłyszał już zarzuty, to 19-letni mieszkaniec Kościana. W toku prowadzonego postępowania kryminalni ustalili, że kilka dni wcześniej, 29-letni mieszkaniec gm. Śmigiel w ciągu jednego dnia dwukrotnie odwiedził salon i za każdym razem po przegranej niszczył jego wyposażenie. Straty spowodowane uszkodzeniem mienia wyniosły 4000zł.

Wszyscy sprawcy zgodnie przyznali, że w chwili popełnienia przestępstwa znajdowali się pod wpływem alkoholu. Monitory dotykowe uszkodzili z powodu złości, że gra nie szła po ich myśli. Teraz, oprócz przegranych pieniędzy, mogą jeszcze ponieść koszty naprawy urządzeń.

Uszkodzenie mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Źródło: KPP w Kościanie