24 lipca, 2024
Aktualności

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan zorganizowało festyn z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji dla najmłodszych nie brakowało.

Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowano przy darmowym sklepie Rzeczodzielni. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Już przed rozpoczęciem zabawy na placu na os. Jagiellońskim zjawiło się mnóstwo osób, zwłaszcza dzieci. Uczestnicy mogli spróbować pysznych ciast i placków, pobawić się z dinozaurem, wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, grach i zabawach, kupić losy, obejrzeć sprzęt strażacki, wszystko przy dobrej muzyce. Dla dzieci przygotowano też malowanie twarzy i balony w kształcie zwierząt.

Kolejne tak duże wydarzenie pokazuje, że Rzeczodzielnia szybko się rozwija. – Na dzień dzisiejszy mamy 20 wolontariuszy, którzy prężnie działają. Coraz więcej osób się do nas zgłasza i tych, którzy chcą coś oddać i tych którzy potrzebują pomocy. Bierzemy ich pod swoje skrzydełka i pomagamy – mówi Karolina Zawisła, współzałożycielka stowarzyszenia. Festyn miał też wymiar charytatywny. Zebrane podczas imprezy pieniądze przeznaczone zostaną właśnie na pomoc potrzebującym.

Tekst/foto: Piotr Pewiński/ ekoscian.eu