Śmiertelny wypadek na terenie gospodarstwa rolnego w Jerce


Wypadek miał miejsce w środę po godzinie 16.00 podczas zaganiania i znakowania bydła. Pod ładowarkę wpadł 67-letni mężczyzna. Zginął na miejscu.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 16.15. Dotyczyło ono gospodarstwa rolnego w miejscowości Jerka. Podczas wykonywania prac rolniczych polegających na zaganianiu i znakowaniu bydła, 29-letni mieszkaniec gminy Krzywiń najechał ładowarką na 67-letniego mężczyznę, również mieszkańca gminy Krzywiń – informuje Paulina Piechowiak z KPP w Kościanie.

Po wypadku mężczyzna miał natychmiast udzielaną pierwszą pomoc przez kierowcę ładowarki, a także przez policjantów dzielnicowych, który jako pierwsi zajechali na miejsce. Do grupy osób dołączył również zespół ratownictwa medycznego, który w międzyczasie dojechał na gospodarstwo. Niestety, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Policja prowadzi postępowanie dotyczące wypadku pod nadzorem prokuratury. Przeprowadzone badanie 29-latka na obecność alkoholu i środków odurzających nie wykazało obecności żadnej z tych substancji w jego organizmie. W momencie zdarzenia był trzeźwy.

Tekst Milena Waldowska

Sprawdź także

Apel o pomoc dla Hani z Nowego Lubosza. Dziewczynka ma za sobą już 18 operacji

Hania Witomska ma zaledwie dwa latka, a przeszła już tak wiele. Poznajcie historię Haneczki. Hania …