25 czerwca, 2024
AktualnościNa sygnale

Śmiertelny wypadek na terenie gospodarstwa rolnego w Jerce


Wypadek miał miejsce w środę po godzinie 16.00 podczas zaganiania i znakowania bydła. Pod ładowarkę wpadł 67-letni mężczyzna. Zginął na miejscu.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 16.15. Dotyczyło ono gospodarstwa rolnego w miejscowości Jerka. Podczas wykonywania prac rolniczych polegających na zaganianiu i znakowaniu bydła, 29-letni mieszkaniec gminy Krzywiń najechał ładowarką na 67-letniego mężczyznę, również mieszkańca gminy Krzywiń – informuje Paulina Piechowiak z KPP w Kościanie.

Po wypadku mężczyzna miał natychmiast udzielaną pierwszą pomoc przez kierowcę ładowarki, a także przez policjantów dzielnicowych, który jako pierwsi zajechali na miejsce. Do grupy osób dołączył również zespół ratownictwa medycznego, który w międzyczasie dojechał na gospodarstwo. Niestety, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Policja prowadzi postępowanie dotyczące wypadku pod nadzorem prokuratury. Przeprowadzone badanie 29-latka na obecność alkoholu i środków odurzających nie wykazało obecności żadnej z tych substancji w jego organizmie. W momencie zdarzenia był trzeźwy.

Tekst Milena Waldowska