Strażacy zapraszają krwiodawców

W niedzielę 29 listopada 2020 r. od godz. 10.00 do 14.00 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu organizuje akcję honorowej zbiórki krwi.

Wszyscy chętni, którzy chcą podzielić się swoją krwią będą mogli to zrobić w krwiobusie Poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stanie na parkingu przed strażnicą.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo.

Krew mogą oddać osoby:
– bez jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszność, gorączka),
– z ujemnym wywiadem epidemiologicznym (bez kontaktu z osobą chorą na covid-19 i osobami na kwarantannie).

Jednocześnie przypominam, że z uwagi na sytuację epidemiczną dawcy muszą stosować się do rygoru sanitarnego również podczas wypełniania ankiet i oczekiwania na wejście do ambulansu (stosowanie środków dezynfekcji, zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa).

Każdy chętny w ten właśnie sposób będzie mógł wesprzeć tych, którym strażacy pomagają na co dzień. Nie zapominajmy, że ten gest może komuś uratować życie!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji!

KP PSP w Kościanie

Sprawdź także

Wypadek na Młyńskiej – potrącony został rowerzysta (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło na ulicy Młyńskiej, jednym z głównych kościańskich traktów komunikacyjnych w czwartek przed …