Doposażenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Kościanie.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie pozyskała nowe skafandry do nurkowania oraz prądownice, w związku z inicjatywą „Doposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie w sprzęt służący ograniczaniu lub likwidacji zagrożeń oraz ubrań i sprzętu wysokiej specjalizacji”.

Wartość zakupu opiera się na kwocie 38.800, zł, połowa to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Reszta natomiast z środków pozyskanych od samorządów powiatu kościańskiego, spółki ”Wodociągi Kościańskie” oraz z środków własnych Komendy.

Realizacja zakupu wzmocni doposażenie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego KP PSP w Kościanie. Przypomnijmy, że działa ona na terenie nie tylko naszego powiatu, ale też województwa. Inwestycja pozwoli, na działania w okresie zapobieganiu i likwidacji wszelkich zagrożeń. Również ograniczenie i likwidację skażeń na szlakach komunikacyjnych, jeziorach, kanałach czy cieków wodnych, co pomoże w ochronie środowiska naturalnego.

Foto Psp Kościan

Sprawdź także

Wypadek motocykla i osobówki [ZDJĘCIA]

Na drodze łączącej Pelikan i Kokorzyn miał miejsce wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego. …